تبلیغات
اندیشه من - چطور می توانم از دست چپم استفاده کنم؟
چهارشنبه 25 مرداد 1396  05:21 ب.ظ
نوع مطلب: (انسان ،زندگی ،) توسط: جلال موسیر لهستانی

اگر شما به طور مادرزاد و طبیعی راست دست هستید و می خواهید با دست چپ یا غیر غالب خود بنویسید این راهکار های اساسی به شما در این راه کمک می کند:

اگر خود متن اصلی را می خواهید به منابع که در پایان این پست هست مراجعه کنید.
چیزی که خواهید خواند خلاصه ای از ان و همینطور برخی بخش های اضافه هست که از خودم بوده است.

به هر دلیلی که این کار را می خواهید انجام دهید ؛ نیازمند صبر و رهانکردن آن هست. چرا که دارید یک ماهیچه که قبلا کار چندانی انجام نمی داده، را تقویت می کنید و برای این که امید خودتان را از دست ندهید اولین روز و اولین تمرین را توی تقویم خودتان علامت بزنید و توی بازه های زمانی دیگر با توجه به مقدار تمرینتان یعنی اگر تمرینتان روزانه باشد 6 ماه دیگر و اگر تمرینتان هفته ای باشد یک سال دیگر علامت بزنید.
اما چیزی که در اخر این فرایند به ان می رسید باعث می شود که شما  از خودتان خوشحال شوید.

راه کارها:

1-پوزییشن صحیح دست
وقتی که شما با دست چپ خود کار می کنید درست مثل یک بچه که برای بار اول قرار هست که بنویسد با دردسر و سختی مواجه هستید و نمی دانید که چطور باید ان را دست بگیرید پس اول با دست راست خود نحوه ی دست گرفتن قلم و مداد را امتحان کنید و بعد سعی کنید کاری را که با دست راست کرده اید را با دست چپ هم بکنید به علت عدم امادگی ماهیچه های انگشتان امکان دارد که به درستی نتوانید ان را در دست بگیرید پس سعی کنید با دست راست به کمک دست چپتان بیایید. برای اینکه به دستانتان فشار نیاید بعد از چند دقیقه نوشتن به دست چپتان استراحت دهید.

شما قرار هست که مثل یک اول دبستانی نوشتن را به نوعی دیگر یاد بگیرید پس نیازمند یک عالمه کاغذ هستید و همینطور یک خودکار یا مداد روان. بهتان توصیه می کنم که کاغذهای اولی کار خود را نگهدارید و اگر می توانید تمام کاغذها را نگهدارید چون در پایان کار انها مثل یک مدال افتخار برای شما خواهند بود.
در ابتدای کار بیشتر توجه خود را روی صحیح نوشتن کلمات بگذارید و در مراحل بعدی روی سرعت کار کنید.
هنگام کار به طور عادی با دست راست شما کاغذی که با ان می نویسید را کمی کج می کنید ، اگر هنگام کار با دست چپ هم حدود 30 یا 45 درجه کاغذ را کج کنید کار شما راحت تر خواهد بود.

1-1- با چه چیزی بنویسم
بستگی دارد که شما چه شخصیتی داشته باشید اگر فردی صبور و با اراده بسیار قوی هستید از همان ابتدا با خودکار می توانید شروع کنید. اما اگر فردی هستید که برای ادامه کار نیازمند دیدن جایزه و بازخورد بیشتری هست به ترتیبی که می گویم از لوازم تحریر استفاده کنید:

در مرحله اول بهتر هست که با مداد شروع کنید. هر چه قدر مداد شما بزرگتر و نوکش پهن تر باشد ، نتیجه راضی کننده تر خواهد بود.

درمرحله دوم بهتر هست که به سراغ مداد شمعی یا پاستل یا ماژیک بروید و روی سطوح بزرگتری مثل تخته وایتبرد یا کاغذ آ دو مهارت خودتان را ادامه بدهید. 

در مرحله سوم بهتر هست که سراغ خودکارهایی بروید که روان هستند ولی بر روی کاغذ به کندی می نویسند و هر قدر که این ابزار نوشتن بزرگتر باشد نوشتن برای شما راحت تر خواهد بود.

در مرحله چهارم بهتر هست که سراغ مداد نوکی بروید. این کار باعث می شود که شما بر روی مداد دیگر فشار چندانی وارد نکنید و بیشتر بر روی مهارت دست گرفتنان و نوشتن تمرکز کنید.

در مرحله ی پنجم بهتر است که سراغ خودکارهای روان بروید.
اگر در دفتر این کار را انجام می دهید برای خودتان یک جمله معیار داشته باشید مثلا "من این جمله را با دست چپم نوشته ام " را قبل از شروع هر تمرین بنویسید و زمانی که این کار طول می کشد را هم با تایمر بگیرید و یادداشت کنید. 


2- چگونگی شروع نوشتن:
برای شروع کردن یک کتاب کمک اموزشی برای کودکان که در ان حروف به صورت محو نوشته شده اند و قرار هست که روی ان نوشته شود را بخرید و یک دفتر که با ان راحت باشید و از جنس دفتر خوشتان بیاید را بردارید( برای مراحل بعدی که بدون نیاز به کتاب کمک اموزشی میتوانید بنویسید) شما در ابتدا حروف الفبای فارسی را تمرین کنید ( الف آ ) ، حروف زبان انگیلیسی، اشکال هندسی،  نقطه گذاری ها و جملات کوتاه و نقاشی کشیدن  ... را امتحان کنید . سعی کنید خودکاری که استفاده می کنید جادستی داشته باشد که انگشتان فشار کمتری را محتمل شوند.
نوشتن عباراتی از قبیل " من این جمله را با دست چپم نوشته ام . "و یا عبارات ساده ی تقویت کننده ی روحیه هم می تواند کمک کننده باشد.
و یا نوشتن امضای خودتان ، اسم ، ادرس ، تلفن و شماره ملی و به طور کلی هرچیزی که مربوط به شما هست . حتی می توانید کلماتی که در زمان نوشتن به ذهنتان می اید یا شعری که از حفظ بودید را بنویسید تا این کار برایتان لذت اور تر باشد.

در ابتدای کار از دفتر های خط دار استفاده کنید.
در مراحل بعد برای کنترل کردن بیشتر دست خودتان می توانید از کتاب های رنگ امیزی کودکان هم استفاده کنید . این طوری تسلط بیشتری روی حرکات تندتان خواهید داشت.

*** یکی از پیشنهاد های سایت استفاده از نوشتن اینه ای بود . یعنی اینکه به جای نوشتنن خانه ان را به صورت متصل ه ن ا خ یعنی " هانخ" بنویسیم. 

*** و همینطور یکی دیگر از پیشنهادهای سایت استفاده از طراحی معکوس بود یعنی به جای اینکه درخت برگ هایش بالا باشد بیایید و ریشه هایش را بالا بکشید.

به طور کلی شما با استفاده از دست چپتان دارید از نیمکره سمت راستتان استفاده می کنید و با اینکار از حجم بیشتری از مغز و استعدادها و توانمندی های خودتان مواجه خواهید شد.

3- همه ی کارهایت را با دست چپت انجام بده:
یک دستکش دست راستت بکن و یا اینکه با یک کش انگشت اشاره ات را به شصتت گره بزن تا دست راستت نتواند. هیچ کاری انجام بدهد.(ذهنت به طور ناخوداگاه کارها را با دست راست انجام می دهد) و تمام کارهایت را اعم از مسواک زدن ، برس زدن ، برداشتن موبایل ، زدن دکمه تلویزیون ، کار با موس ، برداشتن لیوان و .... را همه را با دست چپت انجام بده.
 انجام این کار در ابتدا بسیار سخت خواهد بود اما به مرور زمان انجام ان راحتتر خواهد شد . فراموش نکنید که شما راست دست هستید و از زمان کودکی تا الان با دست راستتان کار کرده اید . پس بی انصاف نباشید و همانقدر که برای استفاده کامل از دست راستتان وقت صرف کرده اید برای دست چپ هم وقت بگذارید و البته با این تفاوت که شما قبلا باید دیگران بهتان استفاده از دستتان را یاد می دادند ولی الان شما برای اموزش دست چپتان از دست راستتان استفاده می کنید.


3-1- برای دست چپتان کاری مجزا بگذارید:
اگر من جمله افرادی هستید که قرار نیست به طور پیوسته و هر روز و یا حتی هر هفته به طور منظم این تمرینات را انجام بدهید که البته بهتر هست من جمله این افراد باشید. اما اگر این کار برای شما حکم یک کار صرفا جالب دارد که قرار نیست شما برایش وقت چندانی در برنامه کاریتان بگذارید در این صورت پیشنهاد می کنم که بیایید و یک کار را صرفا به دست چپتان تخصص بدهید. برای مثال بگویید که من همیشه مسواکم را با دست چپم می زنم یا اینکه همیشه با دست چپم چای می نوشم. سعی کنید در کارهایی که در طول روز مجبور به تکرار چندباره ی ان هستید را با دست چپ انجام دهید این شکلی زندگیتان از حالت روزمره هم خارج می شود.
برای مثال کلیک کردن موس یا شستن ظرفها.

جالب هست بدانید که برخی از هنرمندان بزرگ مثل da Vinci and Sir Edwin Henry Landseer  و Michelangelo دو دست بوده اند . یعنی توانایی انجام کارها به طور همزمان با دو تا دست را داشته اند. منابع


نظرات()   
   
http://bit.do/AllisonSchaefer5659
شنبه 12 مرداد 1398 04:22 ق.ظ
Hello there! This article could not be written much better!
Reading through this article reminds me of my previous roommate!
He always kept preaching about this. I am going to forward this article to him.
Pretty sure he'll have a great read. Thanks for sharing!
Rigor X Male Enhancement Reviews
یکشنبه 6 مرداد 1398 12:22 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?
http://mobility-corp.com/index.php/component/k2/itemlist/user/3072629
جمعه 7 تیر 1398 02:23 ب.ظ
Howdy! I know this is kind of off topic but I was wondering if
you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?

I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one?
Thanks a lot!
http://url.letschat.info/naturalbiogenicsforskolinreviews461834
جمعه 7 تیر 1398 11:12 ق.ظ
I rattling delighted to find this site on bing, just what I was
looking for :D also saved to my bookmarks.
http://pixelscholars.org/engl202-022/groups/lose-the-corporation-30-and-also-the-best-dietary-pill/
پنجشنبه 6 تیر 1398 07:35 ب.ظ
I think this is one of the most significant information for me.
And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The site
style is great, the articles is really excellent :
D. Good job, cheers
generic viagra online canadian
جمعه 17 خرداد 1398 08:31 ب.ظ

Stunning quest there. What occurred after? Good luck!
فاطمه
دوشنبه 26 فروردین 1398 12:42 ب.ظ
سلام. خیلی ممنون از مطلب خوبتون
math playground green mission
جمعه 26 بهمن 1397 10:06 ق.ظ
Thank for sharing
math playground green mission
جمعه 26 بهمن 1397 10:06 ق.ظ
I like the blog of you
кредиты онлайн на карту
شنبه 22 دی 1397 03:38 ب.ظ
кредиты онлайн на карту украина
онлайн кредит на банковскую карту
кредит онлайн оформить
взять кредит онлайн
кредиты онлайн на банковскую карту
кредит онлайн круглосуточно
شنبه 22 دی 1397 03:07 ب.ظ
кредит на банковскую карту онлайн украина
взять кредит онлайн в украине
кредит на карточку без отказа украина
кредит на картку
кредит на банковскую карту
онлайн украина
ضد آفتاب لافارر رنگی
شنبه 19 آبان 1397 12:44 ب.ظ

thanks good
Saudi
جمعه 16 شهریور 1397 02:18 ق.ظ
It is іn ρoint of fact a ɡreat аnd helpful piec of іnformation. Ӏ аm satisfied that youu ϳust shared tһis uѕeful info with
uѕ. Please kkeep us informed likoe tһis. Thank ʏoᥙ for sharing.
یکشنبه 4 شهریور 1397 01:38 ب.ظ
خیلی ممنون از مطلبی که قرار دادید.من به طور طبیعی با دو دستم به طور همزمان کار میکنم ولی بعضی از کار ها رو مثل دریبل زدن در بسکتبال و یا مسواک زدن رو فقط با دست چپ میتونم انجام بدم.اخیرا توی یک مقاله خوندم که این یه مشکله که حتی میتونه باعث مشکلات روانی بشه و باید جلوش رو گرفت.آیا این از لحاظ علمی درست هست؟
پاسخ جلال موسیر لهستانی : سلام من هم همین را شنیدم
حتی اینکه از دست چپ شروع به استفاده کنند می تونه اثر منفی داشته باشه
ولی مثل اینکه شما از بچگی همین شکلی بودید
هنرمندای مشهوری بودند که این طوری بودند و جزو یک صدم درصد دنیا محسوب میشید
مطمئن نیستم ولی اگر از بچگی اینشکلی بودید نباید موردی داشته باشه
Stone Janah
چهارشنبه 13 تیر 1397 09:43 ق.ظ
Thɑnk yоu for thе gooⅾ writeup. Ӏt in fɑct ԝɑѕ a amusement account іt.
Loοk advanced tо far addded agreeable fгom yoս!

However, hoᴡ caan we communicate?
wallache
چهارشنبه 13 تیر 1397 06:52 ق.ظ
Greetings! Ꮩery useful advice ԝithin this article!

It's tһe lіttle changes thаt ѡill makе thе moѕt signifіcant сhanges.
Thznks fоr sharing!
juanita
جمعه 1 تیر 1397 08:15 ق.ظ
I know tһis sit offeгs quality based articles ɑnd extra
material, is thеre any other site ᴡhich provides these kinds of tһings iin quality?
Yvonne
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 02:27 ب.ظ
I loved ass much as you'll receive carried
out right here. The sketch is attractive, yoour authoded material stylish.

nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be deelivering tthe following.
unwell unquestionably come more formerly again as exachtly the
same nearly very often inside case you shield this hike.
займ на карту срочно без проверок круглосуточно
جمعه 21 اردیبهشت 1397 08:05 ب.ظ
кредиты на карту круглосуточно
момент кредит на карту
круглосуточный микрозайм
займ на карту должникам
кредит срочно на карту без отказа
деньги на карту быстро без отказа
кредит на карту украина
depforce
جمعه 31 فروردین 1397 09:25 ب.ظ
Do you mind iff I quote a couple off your posts as long as I profide credit annd sourdes back to your weblog?
My bloig skte iis iin the exact ssame aeea of interest as yours and my usets wouhld truly benefit
from a llot oof the information yyou prresent here. Please let me know if
this okk wuth you. Appreciate it!
depforce
جمعه 31 فروردین 1397 09:20 ب.ظ
Do you mind iff I quote a couple off your posts as long as I profide credit annd sourdes back to your weblog?
My bloig skte iis iin the exact ssame aeea of interest as yours and my usets wouhld truly benefit
from a llot oof the information yyou prresent here. Please let me know if
this okk wuth you. Appreciate it!
getroman review
جمعه 24 فروردین 1397 03:17 ق.ظ
Do yߋu mind if I quote a fеw of your articles аs long
as I provide credit ɑnd sources back tߋ your webpage?
Mʏ blog іs in the exact same niche аѕ yours аnd mү սsers ԝould certainly benefit fгom a lot of tһе informаtion yоu present here.

Please let me know iff this ok witһ you. Many thanks!
viagra (sildenafil) super active 100mg
پنجشنبه 23 فروردین 1397 12:04 ب.ظ
excellent issues altogether, you just received a logo neᴡ reader.

Ꮃhаt maʏ yoս recommend іn гegards to yоur publish tһat you made somе daүs іn the past?Any surе?
mezo
سه شنبه 7 فروردین 1397 07:47 ق.ظ
Tһis piece oof writing ԝill assist tһe internet uѕers for building ᥙp new
web site or even ɑ blkog fгom start to end.
What is limb lengthening surgery?
یکشنبه 26 شهریور 1396 10:24 ب.ظ
If some one wishes expert view about blogging and site-building then i
advise him/her to pay a quick visit this website, Keep up the nice work.
پاسخ جلال موسیر لهستانی : thank you for your comment...
What is distraction osteogenesis?
شنبه 4 شهریور 1396 03:47 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like
you wrote the book in it or something. I think that you could
do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that,
this is magnificent blog. A fantastic read. I'll certainly be
back.
پاسخ جلال موسیر لهستانی :
Can you lose weight by doing yoga?
پنجشنبه 2 شهریور 1396 02:54 ب.ظ
hello!,I like your writing so so much! percentage we
keep in touch extra about your article on AOL? I need a specialist in this area to solve my problem.
May be that's you! Taking a look forward to look you.
پاسخ جلال موسیر لهستانی : متوجه منظورتون نشدم.
Shargh
یکشنبه 9 خرداد 1395 06:25 ب.ظ
سلام
ویژه نامه ماه مبارک رمضان 95 با بیش از 50 مطلب زیبا و جذاب
پرچم های سیاه شرق
http://shargh.us/fa/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر