چهارشنبه 4 مرداد 1396  05:44 ب.ظ

فرض کنید زندگی یک ماشین هست که ترمز ندارد. 
شما از همان وقتی که شروع به نفس کشیدن و همان اولین گریه اتان کردید توی این ماشین وارد شدید.
 این ماشین هیچ وقت ترمز نمی کند. هیچ وقت هیچ وقت.
 در کودکی والدینتان از توی ماشین خودشان سعی می کردند به شما جوری فرمان بدهند که ماشینتان انقدر تند نرود که نتوانید کنترلش کنید. بهتان یاد می داندند که چطوری بدون اینکه به کسی اسیب بزنید یا اموالتان را تخریب کنید یا ماشینتان را خراب کنید حرکت کنید.
اما از نوجوانی به بعد زمانی که شما دیگر علاقه ای به شنیدن این فرمانها نداشتید ، کنترل این ماشین کامل به دست خودتان افتاد. باید خودتان می فهمیدید باید چه کار کنید و چه کار نکنید. چه کارهایی باعث می شود سرعت ماشینتان بالا برود ، چه کارهایی سرعت را کم می کند و چه وقت هایی باید کم و زیاد شود. 
زندگی هیچ وقت نمی ایستد. زمان همواره درجریان است و شما سوار همان ماشینی هستید که در کودکی سوارش بوده اید. هر قدر سعی کنید گذشته را پاک کنید و یک شروع تازه داشته باشید امکان پذیر نیست شما باید قبول کنید که ماشین شما دچار این تخریب شده است و بعد سعی کنید که دیگر اینکار را نکنید. همین.
شما نمی توانید از ماشینتان پیاده شوید. فقط زمانی امکان دارد که شما مرده باشید و البته در ان زمان هم اگر به معاد اعتقادی داشته باشید وارد دنیای دیگری خواهید شد که کاملا بر اساس سرعت و کیلومتر شمار ماشینی هست که در این زندگی حرکت داده اید. 
این ماشینی که سوارش شدید انتخابش دست شما نبوده است . خانواده ، محل تولد ، جنسیت ، سن و خیلی چیزهای دیگر به شما داده شده است و تمام کاری که شما میتوانید انجام بدید این است که به نجو احسنت از انها استفاده و در عین حال محافظت کنید.

اگر با سرعت بالا حرکت کنید و فقط از بین موانع عبور کنید و راهتان راهی باشد که بتوانید از ان موانع فرار کنید. صرفا یک زندگی پر از استرس که صرف درمان بیماری های حاد، می شود خواهید داشت.

اما همیشه دچار یک بیماری مزمن ، یک درد و استرس همیشگی ، یک خستگی مزمن خواهید بود. چیزی که بخشی از زندگی شما شده و بیشترین انرژی شما صرف ان می شود.

برای هرچیزی باید هزینه ای را داد . برای رسیدن به هر موفقیتی هزینه هایی صرف می شود. فراموش نکنید که برای اینکه یک رابطه ادامه دار شود باید از ان مراقبت شود.
وقتی که راهی برای زندگی انتخاب کردید این راه را باید همواره ادامه دهید. همانطور که زندگی بدون ترمز ادامه دارد شما هم باید خواهان و مراقب همیشگی چیزهایی باشید که می خواهید . اگر مراقب نباشید و هر شب مسواک نزنید مطمئنا دندانهایتان را از دست خواهید داد و یا حداقل کارتان به پر کردن و عصب کشی میرسد.
همواره چیزهایی هست که احتمال وقوع ان نمی رود مثل سرطان ولی راهی برای جلوگیری و یا کم کردن اثرات ان وجود دارد. به جای اینکه صرفا هدفتان در زندگی رسیدن به اهداف کوتاه مدت باشد ، به اهداف بلند مدت برسید. اگر برای اینکه وقت بیشتری برای درس خواندن شب امتحان داشته باشید توی دو هفته ی امتحانات مسواک نزنید همان تایم و بیشتر را در دندانپزشکی و با از دست دادن سلامتی خودتان صرف خواهید کرد.

باید به دنبال قابلیت تولید بود نه صرفا تولید نباید برای به دست اوردن تخم های طلا یکجا شکم غاز را برید.
اگر واقعا دنبال رسیدن به این وضعیت هستید ، به شما پیشنهاد می کنم کتاب هفت عادت مردمان موثر نوشته ی  استفن آر کاوی را بخوانید. نویسنده این کتاب فرد مشهوری در این زمینه است. البته در ادامه این پست بخش هایی از این کتاب را به صورت برگزیده خواهید خواند ولی مطمئنا به کیفیت کتاب دست پیدا نخواهید کرد.


" به هنگام رویارویی با مشکلات اساسی نمی توانیم از همان سطح تفکری که آن مشکلات را به وجود آوردیم ، آنها را حل کنیم."

*

"همانیم که مدام به آن می پردازیم. پس تعالی ، نه عمل ، بلکه عادت است."

*

"مادامی که بهای چیزی را نپردازیم و فرایند های مکرر روزانه را در اندیشه و اعمالمان دنبال نکنیم ، به محض حل یک مساله ، در زمینه دیگری اززندگیمان با مساله تازه یی مواجه می شویم."

*

"با کارمندان خود به شیوه ای رفتار کنید که می خواهید انها با بهترین مشتریهایتان رفتار کنند."

*

" اگر تمام توجهتان را به یک فرد معطوف کنید ، بسیار خردمندانه تر از این است که مجدانه بکوشید توده ها را نجات دهید."

*

"مورد اعتماد و احترام بودن ، بسیار مهمتر از آن است که مورد محبت و توجه قرار گیرید."

*

"در پس عادتها و ارزشهایتان باید تمامیت و مداومت وجود داشه باشد. و این ارزشها و عادتها باید با یکدیگر همساز و منطبق باشد."
نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات